info@skoparany.cz

Pouze pro členy klubu

V sobotu 2.9.2023 proběhlo na střelnici v Kunžaku (okr. Jindřichův Hradec) již 4. kolo závodu O pohár Obce legionářské 2023.

Tento klubový závod se již stal etalonem kvality klubovek. Láká nejen nevelkou vzdáleností od naší domácí střelnice, ale zejména kvalitou připravených střeleckých situací. Ty bývají s železnou pravidelností postaveny zábavně, a přesto jsou často velkou výzvou nejen pro začínající střelce.

I tentokrát se závodníci museli vypořádat s malými kovy, které byly v jednom případě dokonce umístěny na výkyvném terčovém zařízení. Na tomto tzv. Mickey mousovi leckterý střelec prověří kapacitu svých zásobníků  – samozřejmě k zábavě svých škodolibých kamarádů. Těm však může (v rámci fair play) oplatit ohodnocením jejich úspěchů např. na papírových tečích, které jsou na kyvném zařízení umístěny tak, že je jejich výkyv zcela nepravidelný co do času i dráhy. Zkrátka, někdy se i o jediný terč dokáže strhnout pěkná přestřelka.

Za SK Opařany se závodu jako obvykle zúčastnilo duo David a David.

David Richtr obsadil pěkné šesté místo v konkurencí nabité divizi Production. David trénuje, jak mu volný čas dovolí a s každou soutěží je na něm vidět, že nabírá zkušenosti se závoděním. Lze předpokládat, že bude brzo usilovat o bednu.

David Zvěřina s pistolí určenou pro divizi Classic hostoval v divizi Standard. Takový transfer znamená nevýhodu zejména v nízké kapacitě zásobníku a také v hůře hodnocených zásazích kvůli power faktoru minor. Přesto cinknul pro SK Opařany bronz a tak nějaké to „repre“ bylo.