info@skoparany.cz

Pouze pro členy klubu

Reprezentanti SK Opařany se tentokrát vypravili navštívit sever Čech, aby je přivítalo 7. kolo Superligy  APS ČR ve střelbě podle pravidel IPSC. Závody se konaly dne 10.09.2023 v Žalanech (okr. Teplice) na známé střelnici, jenž svými rozměry a bezlimitním počtem ran dovoluje uspořádat sportovní akci, která pravidelně obohatí sportovní i kulturní život regionu. Lze si zde tedy zavzpomínat na doby, když to bylo možné i  u nás v Opařanech. Vzpomenout na doby, kdy NAŠE domácí střelnice byla pojmem pro celou evropskou střeleckou obec.

Organizátoři závodu připravili celkem dvanáct náročných stanovišť. Ačkoliv se tentokrát nestřílelo na velké dálky, nejednalo se o lehký závod. Terče byly často rozestaveny tak, že se závodník musel dokonale orientovat v situaci, aby vždy zaujal správnou pozici a neztrácel čas s jejími opravami. Střílelo se hodně za pohybu a zpestřením byly pohyblivé terče, u nichž mnohdy nešlo dobře odhadnout, kdy se vykývnou. Nechyběla střelecká situace, která se musela střílet pouze jednoruč. Slunce střelcům dopřálo krásně teplého počasí, ale také jim mnohdy škodolibě svítilo do očí. Před nadcházejícím Mistrovstvím Evropy se závod pro mnohé reprezentanty ČR stal vítanou možností, jak si naposledy zazávodit tak trochu nanečisto.

Této možnosti využila také Lenka Hořejší, které po solidním výkonu limitovaném zdravotními problémy s kolenem cinklo stříbro v kategorii Open Lady. Do Opařan se tedy vezla další medaile.

David Richtr v divizi Production obsadil devátou příčku a prokázal, že již stabilně dokáže zastřílet tak, aby se umístil těsně pod českou špičkou. Napřesrok lze tušit nějakou tu bednu. Jen tak dál.

David Zvěřina vybaven pistolí pro divizi Classic opět hostoval v divizi Standard zejména proto, aby měl srovnání s těmi nejlepšími. Tentokrát to stačilo na sedmé místo. Není to špatné s mírným handicapem, který představuje pistole s malou kapacitou zásobníku, ale je co zlepšovat.

Nezbývá než poděkovat našim kolegům ze severu za pěkný střelecký zážitek. Bylo to superligový!