info@skoparany.cz

Pouze pro členy klubu

MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY SUPERJUNIORU

V sobotu 19. 08. 2023 se na střelnici v Opařanech uskutečnil již 2. ročník Mistrovství České republiky superjuniorů dle pravidel .22 RIMFIRE dynamické střelby. Pro vysvětlení – jedná se o střelbu malorážkovými náboji.

Pořadatelem závodu byl klub Team Atom ve spolupráci s SK Opařany, přičemž celý závod proběhl pod záštitou Asociace sportovní dynamické střelby České republiky. Závodu se zúčastnilo celkem 25 superjuniorů a superjuniorek ve věku od 10 do 16 let, kteří byli rozděleni do kategorií SJ12, SJ14, SJ16 a LADY12, LADY14 A LADY16.

Pro malé závodníky byl v předvečer závodu připraven doprovodný program, který si užili děti, ale i jejich rodiče. Závodníci se mohli vzájemně seznámit a poznat, a to nejen jako soupeři na střelecké situaci.

V sobotu ráno již vypukl samotný závod. Všichni závodníci museli projít registrací a tzv. guncheckem, během kterého jsou kontrolovány zbraně, zásobníky a opasky závodníků včetně jejich zařazení do kategorií.

Každý závodník absolvoval 8 zajímavých střeleckých situací, které prověřily nejen rychlost a přesnost závodníků, ale také jejich schopnost plánovat strategii. Každý střelec měl za zády minimálně jednoho rodiče, ale mnohdy fandila celá rodina včetně prarodičů.

Atmosféru závodu si mohli užít nejen účastníci, ale i diváci. A to dokonce i střelecky, kdy pod dohledem zkušených střelců ze společnosti CB SERVIS CENTRUM si mohli vyzkoušet malorážkové zbraně na malé bonusové situaci.

Bohužel o závodu jste se nemohli dozvědět ze stránek obce Opařany ani z obecního rozhlasu s odůvodněním paní starostky, že závod nebyl v prosinci uveden v kalendáři závodů předloženém zastupitelstvu na konci roku 2022. Závod byl zařazen až na jaře 2023 a jedná se o závod s malorážkami, které mají jen minimální hluk. Věříme, že sportovní činnost dětí a mládeže je třeba podporovat a že došlo jen ke zbytečnému komunikačnímu šumu.

Závěrem gratulujeme všem vítězům MČR  2023 v jednotlivých kategoriích – v divizi lady: Kristýně Pulicarové, v divizi juniorů do 12 let Davidu Mikoláškovi, do 14 let Danielu Mikoláškovi a do 16 let Jaroslavu Ráčkovi.

Děkujeme týmu Atom a celé Asociaci dynamické střelby ČR za spolupráci!