info@skoparany.cz

Pouze pro členy klubu

Dne 28.10.2023 se v Lomech u Kunžaku (okr. Jindřichův Hradec) uspořádal klub IPSC SQUAD shooting team již tradiční střeleckou soutěž, která každoročně zakončuje sezonu. Závody s názvem Mikulášská provázelo doznívající babí léto a tak si střelci užili krásnou sobotu.

Stage byly (jak je zde dobrým zvykem) velice pěkně připravené a zejména velký počet malých ocelových tečů – IPSC gongů připomněl mnoha účastníkům, že dobrý IPSC střelec musí umět i trefovat. Matematika je i při IPSC neúprosná stejně jako ve škole. Jedno minutí gongu znamená opravu trvající cca jenu vteřinu. Každé dvě opravy se tedy na výsledku negativně projeví podobně jako miss. V celém závodě bylo 34 ocelových tečů! Zkrátka, komu to cinkalo, ten šel ve výsledkovce nahoru.

A cinkalo to tentokrát i reprezentantům SK Opařany.

David Zvěřina zavítal s pistolí určenou pro divizi Classic opět do divize Standard, kde obsadil druhé místo s 80% výkonu na vítěze. Malá kapacita zásobníku a power faktor minor…? Přesto to jde…!

David Richtr to má v divizi Production strašně těžké. Konkurence je šílená a na klubových závodech navíc někteří střelci mohou startovat vícekrát (pokud to pořadatel dovolí – v takovém případě by však měli být hodnoceni pouze při svém prvním výkonu). S přihlédnutím k tomuto pravidlu David konečně zahodil několikrát za sebou dosaženou bramboru a obsadil třetí místo s 86% výkonu na vítěze.

Do konce roku nás v IPSC čekají již jen dva závody, které je potřeba si užít. Po nich totiž přijde zimní příprava. A to není legrace – hóóódně sušení, striktní dieta, naběhané kilometry, hodiny v posilovně, dechová cvičení a meditace 🙂 .

DVC