info@skoparany.cz

Pouze pro členy klubu

Poslední liga

Dne 15.10.2023 se za SK Opařany zúčastnili David Richtr a David Zvěřina posledního (již VIII.) kola Superligy ČR ve střelbě podle pravidel IPSC.

Střelnice ve Znojmě – Oblekovicích oba reprezentanty našeho SK přivítala celkem dvanácti situacemi. Vzhledem k pořadateli (ALSA PRO SHOOTING TEAM) se dalo předpokládat, že půjde o hodně dynamické stage, kde se vyjma střelecké techniky uplatní také fyzická zdatnost závodníků. Často se střílelo za pohybu nebo po velmi dynamických přesunech. Situace závodníky mnohdy nutily jít do podřepu a pak z něj znova vystartovat k dalším terčům. Nechyběly ale ani terče značně vzdálené a tak ten, kdo nezvládl rychle změnit tempo střelby, ten často nenašel dva pravidly předpokládané zásahy v terči.

Rychlé tempo se netýkalo pouze samotné střelby ale také schopnosti organizátora odbavit všechny střelce. Odstřílet dvanáct situací za cca čtyři hodiny – to je prostě fofr. Pro závodníky je to dobré v tom, že nestihnout vychladnout a v podstatě každých dvacet minut jdou na řadu. Vyžaduje to však od nich plné soustředění a zkušenosti s taktikou střelby. Není čas na nerozhodnost.

David Zvěřina (divize Classic) na konci závodu mohl konstatovat, že i přes jednu velice nepříjemnou závadu zbraně způsobenou nábojem vzpříčeným v nábojové komoře lze závod vyhrát. Zkrátka, když náboj do komory neprotlačí závěr, protlačí ho tam pár úderů rukou. A kdo tohle někdy dělal na pistoli typu 1911 se stavitelnými miřidli ví, že si příště radši náboje zkontroluje kalibrem, protože kalibrování je sice strašná nuda, ale ZATRACENĚ nebolí.

David Richtr (divize Production) střílel jeden ze svých nejlepších závodů v tomto roce. Maká na sobě a je to znát jak na střelbě samotné, tak např. na jeho schopnosti pohybovat se rychle po situaci. Zkrátka kousek po kousku se zlepšuje. V konkurenci, kterou v ČR máme, vede k získání každého dalšího procenta blíž k vítězi dlouhá cesta. Tentokrát to stačilo na 69,60 % na vítěze Michala Štepána. A kdo sledoval výsledky Mistrovství Evropy ví, že Michal střílí jako alien.

Nezbývá než poděkovat ALSA PRO SHOOTING TEAM za velice vydařený závod, který je vlastně tečkou za snažením naši střelců na závodech level III v ČR.

DVC