info@skoparany.cz

Pouze pro členy klubu

Lenka Hořejší – mistr Evropy ve střelbě z pistole

Lenka Hořejší získala zlatou medaili v kategorii žen v divizi OPEN na Mistrovství Evropy ve střelbě z pistole dle pravidel I.P.S.C. (dynamická střelba z velkorážní pistole) v Maďarsku.

Slavnostní vyhodnocení probíhalo večer 8.10.2016 v maďarském Egeru.

Tento evropský střelecký svátek se koná jednou za 3 roky a letošní šampionát připadl na Maďarsko jako pořádající zemi. Střelci v průběhu šampionátu, který trval 5 dní (od 3. do 7. října), absolvovali 22 náročných střeleckých situací za extrémních klimatických podmínek. Závod byl velmi vyrovnaný a do poslední chvíle se bojovalo o medailové pozice. Druhé místo obsadila Martina Šerá (ČR) a třetí Lorena Ballesteros ze Španělska.

Další významná umístění týmu ČR:

Robin Šebo – 3. Místo a bronzová medaile v divizi PRODUCTION

Zdeněk Liehne – 3. Místo a bronzová medaile v divizi STANDARD

Střelecké družstvo žen ve složení Lenka Hořejší, Kateřina Šustrová a Martina Šerá vybojovalo navíc další týmovou zlatou medaili.

Mistrovství se konalo ve vinařském kraji Eger a celkově se jej zúčastnilo 1065 střelců ze 46 zemí. Mistrovství se dále zúčastnilo mnoho dalších mimo evropských zemí.

Podzimní počasí závodníkům moc nepřálo. Museli se po dobu celého závodu s velmi náročnými klimatickými podmínkami, na které není většina zvyklá. Závod prověřil fyzickou i psychickou připravenost a odolnost závodníků. Podmínky byly pro všechny závodníky stejné a reprezentovaly, v mnoha případech, závodění za deště a v doslova rozbahněném prostředí. Byla to prověrka závodníků a současně jejich veškerého vybavení. Reprezentační tým ČR opět prokázal, že ČR je zemí TOP střelců.

Lenka Hořejší zahájila svou střeleckou karieru přesně před 19 lety. Přivezla již mnoho medailí různých barev z mistroství Evropy a v roce 2014 stříbro v týmech z mistrovství světa konaném na Floridě (USA). Mistr Evropy je však v její kariéře zatím nejvyšší dosaženou metou. Její domovský klub je Střelecký klub Opařany, kde vyrostla pod trenérským vedením svého otce Josefa Hořejšího. Štafetu trenéra později převzal její životní partner Denis Altuna (v současné době též reprezentant střeleckého týmu Francie).

Lenka Hořejší je stále amatérský sportovec, který je schopen odevzdávat výkon na úrovni profesionálních střelců, se kterými se pravidelně úspěšně utkává. To dlouhodobě oceňuje i několik zbrojovek, které ji zařadily do střeleckých týmů: STI Guns (USA), Sellier&Bellot (CZ) a AlsaPro (CZ).