info@skoparany.cz

Pouze pro členy klubu

Stříbro – Zlato – Stříbro

Střelecký klub Opařany přivezl z Mistrovství Evropy 2019 tři medaile

V minulém týdnu od pondělí 9. do pátku 13. září se v Srbsku v Bělehradě konalo Mistrovství Evropy v dynamické střelbě.

Závodu se účastnilo přes 40 zemí a přes 1116 závodníků. Každý závodník musel absolvovat 24 náročných střeleckých situací (každá od 12 – 32 ran). Každý den se střílelo 6 situací s jedním dnem volna a každý závodník vystřílel minimálně 448 nábojů s cílem být co nejpřesnější za co nejkratší čas.

Situace se na první pohled zdály standardní a všichni soutěžící očekávali velmi krátké časy. Avšak každá situace měla vždy nějaký náročnější prvek, a tak prvotní dojem musel být okamžitě přehodnocen a závodníci museli k řešením přistupovat s větším respektem, pokud nechtěli zbytečně ztrácet body při chybějících zásazích.

SK Opařany vyslal hned tři střelce. Dva za Českou republiku a jednoho za Francii. Několika měsíční příprava přinesla své ovoce a všichni střelci dosáhli výborných výsledků:

Lenka Hořejšístříbro v individuálním hodnocení kategorie Lady divize Open a zlato v týmovém umístění spolu s Martinou Šerou a Kateřinou Šustrovou.

Fotografie a videa jsou k dispozici na facebookových stránkách: www.facebook.com/lenkaipsc

David Zvěřinadosáhl do top 10 a s umístěním na 5. místě se po 10 leté pauze opět dostal na evropskou špičku. Stal se také vítězem závěrečného exhibičního závodu – Shoot-off.

Denis Altuna – reprezentant Francie, získal spolu s týmem v kategorii senior, divize Classic stříbrnou medaili.

Přestože oproti jiným zemím měla Česká republika poměrně malou delegaci (28 závodníků), český tým patřil k nejlépe umístěným zemím a domů přivezl v individuálním hodnocení 4 zlaté, 2 stříbrné a 2 bronzové medaile. Díky týmovému hodnocení si mohli střelci poslechnout českou hymnu ještě tři krát a jednou poslouchat jinou se stříbrnými medailemi na krku.