info@skoparany.cz

Pouze pro členy klubu

Několikaleté přípravy opařanského klubu a dalších spřátelených klubů jako byl klub Rychlá Rota Milín, Leiko Plzeň, KVZ Teplice a mnoha dalších vyvrcholil v srpnu ve dnech 23. a 27. srpna roku 2004. V České republice se poprvé v historii konala vrcholná soutěž v praktické střelbě IPSC – Mistrovství Evropy. Soutěže se zúčastnilo přes 813 střelců z 27 evropských zemí a také 12 mimoevropských. Umožnit start takovému rekordnímu počtu střelců bylo díky tzv. půldennímu harmonogramu. Nápad na půldenní organizace vzešla právě z opařanského klubu a od té doby je používána celosvětově na všech kontinentálních a světových mistrovstvích.

Mistrovství se konalo pod hlavičkou Asociace praktické střelby ČR, ale největší pomoc byla poskytnuta ze Svazu branně technických sportů. Mistrovství Evropy se konalo pod záštitou města Tábora a obce Opařany. Díky pomoci zkušeného týmu paní Lenky Horejskové (organizátorka Táborských setkání) se uskutečnil na Žižkově náměstí v Táboře impozantní zahajovací ceremoniál, který dodnes snese srovnání pouze se závody mistrovství světa. Díky podpoře obce Opařany a tehdejšího pana starosty Petra Diarta a dále vynikajícímu organizačnímu týmu ME byla v Opařanech k dispozici střelnice evropských parametrů, kde se odehrálo do té doby největší mistrovství Evropy IPSC.

Závěrečný ceremoniál se uskutečnil na zámku v Bechyni za podpory starosty města Bechyně pana Jaroslava Matějky, což bylo rovněž jedinečným zážitkem pro všechny účastníky.

Do organizace se zapojila celá obec Opařany. V průběhu pomáhal místní 13. přístav vodních skautů Opařany, fotbalisté a mnoho dalších dětí celé dny neúnavně zalepovat a stavět terče a dokreslovat tak nezapomenutelnou atmosféru závodu.

Mistrovství položilo ideální základ pro vybudování služeb ubytování v Opařanech a blízkém okolí pro závodníky, kteří si od té doby střelnici v Opařanech rádi navštěvují. Je však škoda, že tato příležitost nebyla přímo v Opařanech zcela využita.

Čeští reprezentanti získali celkem čtyři individuální tituly Mistr Evropy, čtyři tituly v družstvech a dalších osm medailových umístění v jednotlivých divizích a kategoriích. Ze dvanácti získaných medailí bylo osm zlatých; čtyři vystříleli jednotlivci a čtyři družstva. Česká republika tak potvrdila postavení evropské velmoci v IPSC střelecké disciplíně. Do sbírky SK Opařany přibyly dvě bronzové medaile – jedna od Míši Hořejší, která obsadila 3. místo v divizi Standard kategorie Lady a druhé z týmového hodnocení od Lenky Hořejší v divizi Open kategorie Lady.