info@skoparany.cz

Pouze pro členy klubu

Po úspěšném zvládnutí 100 metrové stage pro puškovou střelbu, v jistých „nejmenovaných“ hlavách uzrálo rozhodnutí o uspořádání prvního závodu na nové stovce.

A s jakou jinou zbraní, než s legendární americkou puškou M1 Garand neboli oficiálně United States Rifle, Caliber .30, M1.

Ta sobota, 6.4.2013, kdy byla oficiálně nová stage pokřtěna, stála za to.

Počasí nám celkem přálo, sice bylo chladno, ale nesněžilo ani nepršelo. Teplo nám obstarala klubovna, kde se o nás starala Iveta Schmidtová, nová členka našeho klubu.

Cupu se zúčastnilo 9 účastníků, včetně členů našeho střeleckého klubu. Po uvítání a představení se, jsme byli seznámeni s pravidly závodu, a co bylo hlavní, jaké disciplíny nás ten den čekají.

Disciplíny, které byly pro tento závod připraveny se na první pohled nezdají zas až tak složité, ale když jsme dostali do akce, adrenalin udělal své.

Stoj, klek, rychlostřelba na 50 metrů a leh na 100 metrů.

Co by si střelec ještě přál? No přece dobrou mušku, což se nám občas i podařilo. Takže kdo vlastně vyhrál? No hlavně vyhrála dobrá nálada a výborná až nedostižná samonabíjecí puška M1 Garand.

Ale vážně, na prvních dvou místech se umístili členové našeho klubu. Jako první, kdo jiný než předseda Jiří Pikeš a na druhém místě, rozstřelem, protože 2 a 3 místo bylo bodově vyrovnané, Luboš Dolejší.