info@skoparany.cz

Pouze pro členy klubu

Ve dnech 29.-30.07.2023 se v Hodonicích u Znojma konal jeden z bezesporu nejlepších závodů letošní IPSC sezony.

Pořadatel si pro střelce připravil celkem dvacet velice nápaditých střeleckých situací, které závodníky prověřili po všech stránkách. Záleželo na přesnosti, ale střílelo se také velmi často za pohybu. Nechyběly pohyblivé terče všech druhů a rychlostí. Vyjma perfektního stage designu zde však bylo ještě něco – výzdoba. Krásné zástěny s množstvím grafiky byly potěchou pro oko. K vidění byly dokonce kulisy s postavou vetřelce. Na jednom stage si střelec připadal jako v antické aréně.

A co střelci SK Opařany? Namísto okurek se domů veze zlato, bronz a brambora. Klub byl tedy opět velice dobře reprezentován.

Nejlepším výsledkem se blýskla Lenka Hořejsí, která nedala soupeřkám šanci a s jistotou obsadila první místo v kategorii Open Lady. V celkovém hodnocení (tedy i mezi muži) obsadila úctyhodnou 13. pozici s 81 % na hochy, kteří střílí evropskou i světovou špičku. Před Mistrovstvím Evropy důležitý výsledek!

Cinklo to i Denisovi Altunovi v kategorii Classic Senior. Ačkoli Denis asi netrénuje tak moc, jak by si přál, ukázal tentokrát, že zkušenosti dělají hodně a střelci zrají jako víno a urval bronzovou medaili. Celkově pak obsadil kvalitní 14. místo se 71 % na vítěze. Viva La SK Opařany.

Bramborová medaile bývá na krku pocitově nejtěžší. David Zvěřina v divizi Classic sice drží letošní titul mistra republiky, ale tentokrát jeho výkon stačil na čtvrté místo s 85 % procenty na vítěze. Přestože odvedl solidní výkon bez vážných chyb, je vidět, že se na Mistrovství Evropy letos nechystá a konkurence je naopak na vrcholu příprav.

Výčet reprezentantů SK Opařany uzavírá David Richtr, pro kterého byl tento závod velice náročným. Kdo někdy zkusil střílet vícedenní závod po boku střelců náležejících přinejmenším k evropské špičce chápe. Je to o střeleckých dovednostech, taktice, psychice a schopnosti se absolutně soustředit. David do toho dal vše a v tvrdé konkurenci divize Production z toho bylo 28. místo představující 72 % výkonosti vítěze. 

Na závěr zbývá poděkovat pořadatelům závodu, kteří připravili pro střelce velkou spoustu zábavy a střeleckých výzev. Dokonalý střelecký zážitek nemohly spláchnout ani prudké bouřky, které střelce občas zalily až běda. Okurky zkrátka potřebují vodu.