info@skoparany.cz

Pouze pro členy klubu

Dne 12.11.2023 ve Znojmě – Oblekovicích proběhl závod podle pravidel IPSC s názvem ALSA PRO CUP 2023. Při střeleckých závodech v půlce listopadu mohou střelce potrápit nižší teploty. IPSC je zkrátka převážně outdoorový sport. Pro bezchybné provedení střelecké techniky je ale zapotřebí mít cit v prstech. Dynamickému pohybu zase nesvědčí, když je závodník navlečený jako „pumpa“.

Tentokrát ale bylo vše jinak. Stage krásně ozářilo sluníčko, odhodilo se mnoho vrstev oblečení a mohly se jet „bomby“ (rozuměj super časy bez zbytečných výmluv na zmrzlé prstíčky).

Pořadatel již tradičně koncipoval stage hodně dynamicky, takže ten kdo chtěl uspět, musel hodně topit pod kotlem a při hitfaktorech 6 a vyšších se do toho opřít od podlahy. Jenže ouha – byla zde např. i stage, kde se střílelo na kolečka, za kterými škodolibě stály no-shoot poppery a tady to některým cinkalo více, než bylo zdrávo.

Za zmínku stojí vzorná časová organizace závodu. Ten se dal odstřílet v dopolední, nebo odpolední směně a tak přespolní nemuseli vstávat ve čtyři ráno, aby se až v šest večer mohli vydat na cestu zpátky. Navíc závod skvěle ubíhal. Je super, když závodník jde střílet např. každých 20 minut a nestihne vychladnout a zkoprnět. Závody tím naberou na zábavnosti.

Za SK Opařany již tradičně vyrazilo reprezentovat duo David & David.

David DAWS Zvěřina se svým jednořaďákem vyhrál v divizi Classic. Díky https://ipsc.zone/ a funkci WHAT IF – AFTERMATCH PARTY se závodník může přehazovat z divize do divize atp. Dawsovi to tentokrát asi sedlo (sice říkal, že „nic moc“), když podle této funkce by v divizi Production vyhrál také, a v Divizi Standard nebo v divizi Open by skončil druhý.

David DAW Richtr skončil tentokrát pod bednou na šestém místě v divizi Production s 84,5 % výkonu na vítěze. Není to špatné, ale DAW už umí zastřílet i líp. Za trest tak musel řídit po D1 na cestě zpět do Čech. Dá se tedy předpokládat, že příště udělá pro bednu úplně všechno.

Do konce sezóny zbývá už jen jediný závod – Bonnie & Clyde 2023, který se koná 30.12.2023. A tam už ručičky pozebou…

DVC