info@skoparany.cz

Pouze pro členy klubu

Lenka Hořejší potvrdila evropské prvenství na mistrovství světa ve Francii.

Denis Altuna stříbrný v družstvech

Poslední prázdninový týden proběhlo v zemi galského kohouta největší střelecké klání v dynamické střelbě dle pravidel I.P.S.C. – mistrovství světa, které se koná pouze jednou za tři roky a mnoho měsíců před ním mu předchází dlouhodobé přípravy a soustředění. V letošním roce byla pořádající zemí Francie, která uvítala přes 1500 závodníků z více jak 80 zemí planety. Závodníci v průběhu 5 dní absolvovali 30 náročných situací, které od sportovců vyžadovali jak rychlost, tak hlavně přesnost a sílu.

Střelecký klub Opařany vyslal za Českou republiku Lenku Hořejší, která byla zařazena v tzv. super squadu – skupiny nejlepších střelkyň v divizi Open spolu ještě s dvěma českými reprezentantkami – Kateřinou Šustrovou a Martinou Šerou.

Lenka skončila na krásném 7. místě a potvrdila prvenství na evropském kontinentu. Na příčkách před ní dominovaly jako již tradičně sportovkyně z USA, Austrálie a Filipín. České družstvo žen tentokrát bohužel nenaplnilo očekávání kvůli diskvalifikace jedné ze střelkyň.

Střelecký klub Opařany a Francouzskou republiku také reprezentoval Denis Altuna. Denis stál na světovém šampionátu poprvé na stupni vítězů, a to na druhém místě se svým družstvem v divizi Classic a kategorii senior.

Lence a Denisovi gratulujeme.