info@skoparany.cz

Pouze pro členy klubu

Poslední den v září se na pelhřimovské střelnici konal střelecký závod v dynamické střelecké disciplíně, která není v našich zemích tak obvyklá – steel challenge.

Jedná se o střelbu výhradně na kovové terče, které jsou rozestaveny ve standardizovaných pozicích. Střelec každou situaci střílí čtyřikrát a hodnotí se mu nejlepší tři časy.

Jednotlivé úlohy se tak dají natrénovat k úplné dokonalosti a na rychlosti střelby je to pak samozřejmě znát. Někteří borci zasahují terče v takovém tempu, že to bere dech.

Za SK Opařany se tohoto závodu tentokrát zúčastnil pouze David Zvěřina v divizi Classic. Disciplína to pro něj byla zcela nová a tak volil následující taktiku. První pokus střílel vždy na jistotu a pak následně zrychlovat, až se dostavily chyby. Pokud chyby přišly už např. při třetím pokusu, vrátil se zase k pomalejšímu tempu a jistotě zásahů.

V divizi Classic to tentokrát stačilo na druhé místo s výkonem 96,49% na vítěze. Tento výsledek znamenal také druhý nejlepší výkon ve srovnání se všemi střelci z jiných pistolových divizí.

Je tedy vidět, že jednořadá pistole typu Colt 1911 nepatří do starého železa ani po 112 letech své existence. Odkaz pánů Browninga, Fairbairna, Sykse a Coopera stále žije.

DVC