info@skoparany.cz

Pouze pro členy klubu

David Zvěřina mistrem republiky v divizi Classic a Lenka Hořejší dovezla stříbrnou medaily v divizi Open kat. žen.

O víkendu 20.-21. května proběhlo v Hodonicích na Moravě Mistrovství České republiky ve střelbě z krátkých zbraní podle pravidel IPSC.

Za SK Opařany se závodů zúčastnila trojice reprezentantů – Lenka Hořejší, David Richtr a David Zvěřina.

Závod představoval odstřílení celkem 20 stanovišť, která se tentokrát vyznačovala zejména velkou vzdáleností terčů a jejich malými rozměry.

To, že střelba podle pravidel IPSC požaduje po závodníkovi také (vyjma jiného) umění velmi přesné střelby, se potvrdilo právě na těchto závodech. Malé poppery umístěné na 40 metrové vzdálenosti a kolečka umístěná na kyvném zařízení vzdáleném 20m dělaly závodníkům velmi náročnou společnost.

Lenka Hořejší obsadila v kategorii Lady divize Open druhé místo, přestože se potýkala s technickými problémy, které žádnému závodníkovi na psychické pohodě nepřidají. Navíc se musela starat o klubového lazara. Její výsledek je tedy další vzornou reprezentací SK Opařany. Lenka nám už nyní dává tušit, že na letošním Mistrovství Evropy bude opět tvrdit muziku.

David Richtr odstřílel pouze pár klubových závodů a tak do tak velkého závodu skočil rovnýma nohama. Po dvacetileté pauze v aktivní přípravě se mu podařilo něco skvělého. V nekompromisní konkurenci divize Production David obsadil 12. místo. Po celý závod se mu dařilo udržet nervy na uzdě, střílet vyrovnaně a sbírat bod za bodem, aby za sebou na konci závodu zanechal ve výsledkové listině dalších 38 závodníků. Jen tak dál …

David Zvěřina do závodu moc naskočit nemohl. S utrženými křížovými vazy v koleni se moc skákat nedá. Přesto do závodu vstupoval s cílem zabojovat jak jen to půjde. Nevšímal si konkurence, průběžně utahoval ortézu, pojídal ibalgin a prostě střílel. Vzhledem k tomu, že tyto závody byly hlavně o technice střelby a běh v situacích tentokrát nehrál prim, “stačilo“ to  v divizi Classic na první místo.

Je vidět, že se nám v opařanském dolíčku dobře trénuje.